Obec Norberčany
Obec Norberčany

Dočasné pozastavení přijímání objednávek na poskytnutí dávky dřeva pro občany obce z řad seniorů.

S politováním Vám musím oznámit, že jsem musel učinit rozhodnutí, pozastavit na neurčito přijímání objednávek na poskytnutí dávky dřeva pro občany obce z řad seniorů. Pozastavení příjmu objednávek je dočasné, jakmile se nám podaří splnit alespoň polovinu objednávek, budeme moci další přijímat.

Důvodem pro rozhodnutí, je narůstající počet přijímaných objednávek a naše omezené možnosti, jak požadavkům vyhovět. Ačkoliv je tato nabízená služba našim občanům nenároková vůči obci, jak je uvedeno v podmínkách o poskytování služby, chceme těmto závazkům dostát a přijaté objednávky splnit. V současné době eviduji v pořadí 18 registrovaných žadatelů, z nichž jeden bude v pořadí posunován, dokud nesplní podmínky pro přidělení dávky palivového dříví.

Vzniklou situaci řešíme například oslovením vedení Lesnické školy ve Šternberku a náš lesní správce, pan Ing. Vandas, vede jednání, o míře zapojení jejich studentů do lesních prací v našem katastru, v rámci odborného výcviku. Prováděli by těžební a pěstební práce, čímž by nám vytvořili prostor pro přípravu palivového dříví pro seniory. Jejich práce není samozřejmě úplně zadarmo, ale pro obec je to významná pomoc a naše vynaložené peníze napomohou ve výchově studentů této potřebné profese.

Se zastupitelstvem obce rozvíjíme také další způsoby možných řešení, o nich bych Vás ale rád informoval, až po výsledných jednáních a v samostatném příspěvku.

Děkuji za pochopení.

Datum vložení: 21. 6. 2023 19:31
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2023 19:37
Autor: Správce Webu

Mikroregion Šternbersko

www.mikroregion-sternbersko.cz/

Olomoucký kraj

Kulturní dům Norberčany

Zde k nahlédnutí

8. ročník "Setkání dechovkářů 2019"

Zde k nahlédnutí

 

ObčanServer Norberčany

Občan Server - Norberčany

Kalendář

megafon

 

Loga ke stažení - Magistrát
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova
Evropa investuje do venkovských oblastí
Program rozvoje venkova

Projekt "Doplnění vybavení pro kulturní a spolkové zázemí Norberčany" (71.1 kB)